с. Радиславка
СЕЛО РАДИСЛАВКА
Населення 220 чол., площа 0,5 км2
Першi вiстi про Радиславку - село за 1 км на пiвдень вiд автотраси Великий Житин - Нова Українка - виринають з карт 1892 року. Саме тодi для Радиславки готували мiсце, корчуючи зруб.
Мiсцевий старожил Федiр Ющук згадує розповiдь прадiда, який в молоді роки переселився сюди зi своїми однодумцями iз хутора Хотинки Костопiльського району на Рiвненщинi. Тодi осаду на 12 дворiв спорудили неподалiк лiсу, де зараз школа, каплиця, магазин, назвавши її за iменем урочища Радиславкою. До того околишнi поселяни Радиславкою iменували великi лiсомасиви, якi були власнiстю знатного вельможі Радислава. Вiн нiби мав тут свої дозорнi осередки, де перебував пiд час великих полювань разом зi своєю свитою.
Акт 1876 року трактує Радиславку «деревнею», яка єпархіально належала Великому Житину. 3 1878 року виринає свiдчення про грабiж крамаря на городищенськiй дорозi при «Радиславской дубраве». А в наступному роцi укладено донесення возного про пожежу радиславської гаївки. У деяких новiших поземельних планах Радиславку чомусь називають Владиславкою.
До Радиславки належав хутiр Боянiвка. Кажуть, що тут першим поселився мисливець Боян, iменем якого назвали осаду. Неофiцiйно до Радиславки вiдходили ще хутори: Нiмеччина - «тут першим осiв нiмий чоловік»; Язвини - «місце в околицi численних звiриних нор, незамерзаючих болотяних вікон»; Козаче «тут першим поселенцем був Козак».
При в’їзді у Радиславку з центрального шосе зліва красується пасмо молодого соснового гаю Ліска, за яким витікає струмок Вуж, що прямує до Житинського ставу. Сліди його видно і зараз.
З’їхавши з основної траси відкривається панорама красивої, неповторної природи, яка має безліч місць для перепочинку. Чисте повітря, незабруднене навколишнє середовище задовільнить навіть самих вибагливих мандрівників. Місцевість горбиста з красивими пагорбами, дуже приваблива в лютню пору року. А взимку для любителів лижного спорту в с. Радиславка безліч можливостей на круті спуски та підйоми.
В с. Радиславка побудована церква Святих мучеників Маковіїв. Цей красивий новий храм, який був побудований у 2013 р. Церква розміщена у дуже мальовничому місці – на пагорбі. Престольне свято – 14 серпня.