A A A K K K
для людей із порушенням зору
Олександрійська громада
Рівненська область, Рівненський район

Парк пам’ятка садово-паркового мистецтва с. Олександрія

Дата: 12.11.2021 09:58
Кількість переглядів: 164

До дерев'яного двору Любомирських в Олександрії на лівому березі річки Горині прилягав бароковий сад геометричної формиВін займав площу приблизно 9 га. Від двору виходила широка дорога. Вона відкривала краєвид на річку Горинь і природний пейзаж за річкою. Зі східної сторони між алеями знаходилась площа, засаджена ясенами, а на західній - прямокутний кабінет. З містечка до двору вела алея, густо обсаджена грабом. Вона також зв'язувала двір з костелом.

"Вісь композиції - широка перспектива, обрамлена високими стінами старих дерев, що відкриваються від садиби у напрямку до річки, по пологій місцевості. Дві групи ялин на передньому плані виконують роль фонів, що збільшують глибину ландшафту. У масі дерев, по обидва боки від осі, є два проспекти - доріжки, радіально пролітаючі від садиби. Один з них добре зберігся, інший частково. Збережені залишки геометричного планування включають прямокутну галявину з окремо стоячим великим каштаном у західній частині парку та ще одну кругову, оточену ясенами у східній частині. Від садиби до церкви веде красива і стара грабова алея, окреслена пологій аркою. Збоку від проїзду, на осі садибного будинку, на тлі високої маси дерев, серед яких є господарські споруди, знаходиться прибудова. Жоден з видів дерев не переважає: тут порівну зустрічаються ясен, граб, в’яз та білі дерева. У парку є сліди земляного валу, який колись оточував місто, і проходить тут перпендикулярно Гориню".

 

Парк розташований у межах першої надзаплавної тераси річки, складеної четвертинними алювіальними піщаними відкладами. Основа тераси складена верхньокрейдовими утвореннями. У східній частині парку у підніжжі пагорба розташоване джерело з чистою водою. Воно окультурене і користується популярністю у місцевого населення.

Нині в парку налічується 22 види дерев та чагарників. Серед них - клен гостролистий, ясен звичайний, робінія звичайна, береза, бархат амурський, липи серцелиста та широколиста, гіркокаштан звичайний, декілька видів тополь, ялина європейська, граб звичайний, груша, верба, черешня, горіх грецький, глід та інші види.
Трав`яний покрив представлений звичайними видами — мітлицею тонкою та повзучою, горлянкою повзучою, розхідником плющевидним, кульбабою лікарською, веронікою дібровною, чистотілом великим, гравілатом міським. Парк знаходиться в доброму стані, але необхідно розширити породний склад дерев та чагарників, зокрема, інтродукованими видами.« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано