Реабілітаційне лікування застрахованих осіб
Дата: 26.07.2021 10:23
Кількість переглядів: 947
Реабілітаційне лікування на базі санаторно-курортних закладів дозволяє швидше відновитись після важких захворювань, операцій і травм, а в деяких випадках уберегти від настання первинної інвалідності. Тому Фондом соціального страхування України приділяється велика увага реабілітаційному лікуванню застрахованих осіб і передбачені кошти на ці цілі.
Кожна застрахована (офіційно працевлаштована) особа, яка знаходиться в стаціонарі закладу охорони здоров’я, має можливість пройти курс такого лікування за кошти Фонду соціального страхування України. Пацієнти направляються на реабілітацію після закінчення гострого періоду захворювання та за наявності визначеної медичної потреби.
Відповідно до Порядку відшкодування витрат за надані соціальні послуги з лікування застрахованих осіб та членів їх сімей після перенесених захворювань і травм у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів за рахунок коштів Фонду соціального страхування України, затвердженого постановою правління Фонду від 13.07.2017 № 39 (із змінами), погодженого з Міністерством охорони здоров’я України (лист від 23.08.2017 № 3.14-19/1146-17/22760) на офіційному вебпорталі Фонду соціального страхування України (www.fssu.gov.ua) оприлюднений Перелік санаторно-курортних закладів у розрізі профілів медичної реабілітації.
Підставою для направлення на відновне лікування до реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу є висновок лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я. Фонд фінансує медичну реабілітацію за профілями:
-
нейрореабілітація (підгострий період інсультів, черепно-мозкових травм);
-
м’язово-скелетна реабілітація (підгострий період після ортопедичних, травматологічних операцій, ревматологічні захворювання, опіки);
-
кардіо-пульмонарна реабілітація (підгострий період інфаркту міокарда, стан після пролікованої стенокардії, після операцій на серці; підгострий період захворювань легень, після операцій на легенях; цукровий діабет);
-
медико-психологічна реабілітація учасників антитерористичної операції;
-
реабілітація після оперативних втручань на органах зору;
-
реабілітація при порушенні перебігу вагітності (ускладнена вагітність);
-
інша (соматична) реабілітація: підгострий період після операцій на органах травлення, сечостатевої системи, жіночих статевих органах.