Олександрійська громада
Рівненська область, Рівненський район

РЕЗУЛЬТАТИ ГРОМАДСЬКОГО ОБГОВОРЕННЯ ПРОЄКТІВ РІШЕНЬ «ПРО ПЕРЕПРОФІЛЮВАННЯ (ЗМІНА ТИПУ) КУСТИНСЬКОГО ЛІЦЕЮ ОЛЕКСАНДРІЙСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ»

Дата: 05.07.2024 14:35
Кількість переглядів: 30

Із метою забезпечення гласності, відкритості та прозорості діяльності органу місцевого самоврядування, врахування громадської думки під час прийняття важливих рішень для життєдіяльності громади, були проведені консультації з громадськістю шляхом громадського обговорення проектів рішень Олександрійської сільської ради “Про реорганізацію юридичних осіб закладів загальної середньої освіти Олександрійської сільської ради шляхом пониження ступеня, перейменування та затвердження статуту у новій редакції”. Зазначені проекти рішень спрямовані на формування оптимальної, спроможної освітньої мережі на території Олександрійської громади.
Громадські обговорення були організовані Олександрійською сільською радою проходили у період з 01 серпня  по 31 липня 2023 року (включно) та продовжено до 20 червня 2024 року. Відповідне інформаційне повідомлення оприлюднено на офіційному веб-сайті Олександрійської сільської ради. Пропозиції та зауваження учасників громадського обговорення приймалися у письмовій формі із зазначенням особи та контактної інформації заявника на електронну пошту: osvita_olexanotg@ukr.net та за адресою: c.Олександрія, вул. Свято-Преображенська, 66.
Також публічне громадське обговорення із дотриманням усіх заходів безпеки передбачало проведення на базі закладів загальної середньої освіти громадських слухань, засідань, зборів, зустрічей з громадськістю за окремим
планом, поданим директорами закладів освіти.
Під час процедури громадського обговорення до відділу освіти, культури, молоді і спорту та охорони здоров’я Олександрійської сільської ради та на офіційну електроннупошту Олександрійськоїсільської ради надійшло 5 пропо
зицій та зауваженнь від батьків учнів  Кустинського ліцею Олександрійської сільської ради. Так:
 27.01.2023 на ім’я начальника відділу освіти, культури, молоді і спорту та охорони здоров’я Олександрійської сільської ради та на ім’я голови Олександрійської сільської ради надійшли письмові заяви-звернення із 8 підписами від батьків учнів 10 класу Кустинського ліцею Олександрійської сільської ради Рівненського району Рівненської області у якій вони звертаються щодо надання можливості навчання дітям у 11 класі Кустинського ліцею Олександрійської сільської ради протягом 2023-2024 навчального року.

 25.05.2023 на ім’я начальника відділу освіти, культури, молоді і спорту та охорони здоров’я Олександрійської сільської ради та на ім’я голови Олександрійської сільської ради надійшли письмові заяви-звернення із 5 підписами від батьків учнів 9 класу Кустинського ліцею Олександрійської сільської ради Рівненського району Рівненської області у якій вони звертаються щодо надання можливості навчання дітям у 10 класі Кустинського ліцею Олександрійської сільської ради протягом 2023-2024 навчального року

 03.07.2023 на ім’я начальника відділу освіти, культури, молоді і спорту та охорони здоров’я Олександрійської сільської ради та на ім’я голови Олександрійської сільської ради надійшли письмові заяви-звернення із 178 підписами від батьків учнів  Кустинського ліцею Олександрійської сільської ради Рівненського району Рівненської області у якій вони звертаються щодо скорочення 10-11 класів Кустинського ліцею Олександрійської сільської ради.

 19.04.2024 на ім’я начальника відділу освіти, культури, молоді і спорту та охорони здоров’я Олександрійської сільської ради та на ім’я голови Олександрійської сільської ради надійшли письмові заяви-звернення із 1 підписом  від батьків учнів 10 класу Кустинського ліцею Олександрійської сільської ради Рівненського району Рівненської області у якій вони звертаються щодо надання можливості навчання дітям у 11 класі Кустинського ліцею

Олександрійської сільської ради за умови пониження ступеня даного закладу протягом 2024-2025 навчального року.
 17.05.2024 на ім’я начальника відділу освіти, культури, молоді і спорту та охорони здоров’я Олександрійської сільської ради та на ім’я голови Олександрійської сільської ради надійшли письмові заяви-звернення із 5 підписами від батьків учнів 10 класу Кустинського ліцею Олександрійської сільської ради Рівненського району Рівненської області у якій вони звертаються щодо надання можливості навчання дітям у 11 класі Кустинського ліцею Олександрійської сільської ради протягом 2024-2025 навчального року.

13.06.2024 р. у приміщенні Кустинського  ліцею Олександрійської сільської ради за участю заступника сільського голови з питань діяльності виконавчих органів Олександрійської сільської ради та начальника відділу освіти, культури, молоді і спорту та охорони здоров’я Олександрійської сільської ради відбулася зустріч із громадськістю, представниками педагогічного колективу та батьківського комітету Кустинського ліцею. У ході зустрічі було обговорено проблемні питання функціонування 10 та 11 класів Кустинського ліцею, проаналізовано перспективну мережу, кадрове забезпечення, матеріально-технічну базу закладу освіти, узагальнено подані коментарі, пропозиції та зауваження присутніх. Присутні виступили проти перепрофілювання (зміни типу) Кустинського  ліцею.
У ході обговорення було наголошено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією
та Законами України (ст.19 Конституції України). Учасникам обговорень надано демографічне, соціальне та економічне обґрунтування та роз'яснено законодавчі особливості:

 ст. 66 Закону України “Про освіту” від 05.09.2017 р.: “право засновувати заклади освіти, реорганізовувати і ліквідовувати їх, забезпечувати їх діяльність та розвиток надано сільським радам”. Із нормою цієї статті корелюють
положення статті 32 Закону України “Про повну загальну середню освіту” від 16.01.2020 р., відповідно до якої “рішення про утворення, реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) закладу загальної середньої
освіти приймає його засновник (засновники)”.
 відповідно абзацу 2 частини 1 ст. 32 Закону України “Про повну загальну середню освіту” від 16.01.2020 р. “мережа
закладів загальної середньої освіти формується відповідно до законодавства з урахуванням соціально-економічної та демографічної ситуації, а також відповідно до культурно-освітніх та інших потреб територіальної громади та/або
суспільства”.
Враховуючи вищевказані положення, оптимальне функціонування мережі закладів загальної середньої освіти громади повинно виходити з об’єктивно існуючого запиту на освітні послуги. Показник наповнюваності є
незмінно низьким протягом 5 років, що свідчить про демографічну кризу, низьку фактичну наповнюваність класів, зменшення кількості учнів. У той же час, саме наповнюваність класів є основною складовою розрахунку освітньої субвенції, яка визначається з урахуванням кількості населення та щільності його проживання.
Отже, прийняття проекту рішення, винесеного на громадське обговорення є важливим та необхідним управлінським кроком, який має під собою соціальні та економічні підстави.
У абзаці 1 ч. 2 ст. 32 Закону України “Про повну загальну середню освіту” від 16.01.2020 року встановлено “у разі реорганізації чи ліквідації закладу загальної середньої освіти засновник зобов’язаний забезпечити учням можливість продовжити здобуття загальної середньої освіти на відповідному рівні освіти”.

На виконання даної норми, з метою забезпечення реалізації гарантій права на здобуття якісної загальної середньої освіти, проводиться комплекс заходів, які дозволять уникнути незручностей в реалізації права на здобуття загальної середньої освіти (зокрема, організація процесу підвезення учнів Кустинського ліцею до Заборольського ліцею або Олександрійського ліцею ім. А.Мельника (за бажанням учнів) та у зворотному напрямку.
Відповідно до постанови КМУ від 03.11.2010 р. № 996 “Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики” процедура громадського обговорення витримана організатором у повному обсязі.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Створення нового проекту

Ви можете вказати варіанти відповідей для голосування, якщо це потрібно.

Додати файл
Додати файл
Додати файл
Додати файл
Увага! З метою недопущення маніпуляцій суспільною думкою редагування ТА ВИДАЛЕННЯ даного проекту після його збереження буде не можливим! Уважно ще раз перевірте текст на предмет помилок та змісту.

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Авторизація

УВАГА!

Шановні користувачі нашого сайту. В процесі авторизації будуть використані і опубліковані Ваші:

Прізвище, ім'я та по батькові, а також регіон прописки.

Решта персональних даних не будуть зберігатися і не можуть бути використані без Вашого відома.

Погоджуюсь на передачу персональних даних